Podstawowe zasady stosowania środków ochrony roślin. środki ochrony roślin

Jeżeli mamy jakieś rośliny, to z pewnością chcemy, aby prezentowały się one jak najlepiej, aby nie niszczyły ich żadne owady czy choroby. To oznacza, że chcemy stosować środki ochrony roślin, dzięki którym właśnie będziemy mieli możliwość, w odpowiedni sposób zadbać o te nasze rośliny. Przede wszystkim musimy zwracać uwagę na to, aby dobierać te środki ochrony roślin odpowiednio do tego, przed czym mają chronić, ale też musimy pamiętać o tym, że nawet dla nas, mogą być one groźne. Dlatego nie możemy zapominać o pewnych zasadach.

Dbajmy o rośliny i o swoje zdrowie

Jeśli zdecydujemy, że chcemy stosować środki ochrony roślin, to koniecznie powinniśmy dopilnować, aby do roślin działkowych wybierać te, które są bezpieczne dla człowieka. Wówczas będzie istniała spora szansa na to, że podczas ich stosowania, nie stanie nam się nic złego. Dodatkowo musimy mieć pewność, że takie środki ochrony roślin mają odpowiednie opakowanie, które samo się nie otworzy, a więc nie dojdzie do samodzielnego wycieku tych środków, o którym byśmy nie wiedzieli. Co również niezwykle ważne to fakt, że powinniśmy pilnować, aby takie środki ochrony roślin nie były przechowywane razem z żywnością.

Wówczas może dojść do jej zanieczyszczenia, albo do tragicznej w skutkach pomyłki.

O czym jeszcze musimy wiedzieć?

Przede wszystkim powinniśmy pamiętać, że tego typu środki ochrony roślin powinniśmy wybierać w gotowej formie. Czyli takie, które będą od razu gotowe do zastosowania, a których sami nie będziemy musieli rozcieńczać i przygotowywać według podanej instrukcji. Pamiętajmy też, że środki ochrony roślin mają specjalną instrukcję, na której dokładnie będzie wypisane, jak powinniśmy się nimi posługiwać.

Nie tylko po to, aby były skuteczne, ale również żebyśmy sobie nie zaszkodzili. Koniecznie musimy ją przeczytać. Dbajmy również oto, aby takie środki ochrony roślin, jak również nasza odzież ochronna czy sprzęt używany przy takim spryskiwaniu, były przechowywane w sposób niedostępny dla dzieci i zwierząt domowych. Nie ulega wątpliwości, że środki ochrony roślin są potrzebne.

Dzięki nim możemy chronić nasze rośliny przed szkodnikami, a to oznacza, że możemy cieszyć się pięknymi zbiorami. Jednak musimy tutaj pamiętać, że takieśrodki ochrony roślin, niejednokrotnie są szkodliwe dla ludzi. Dlatego też, tak ważne jest to, aby posługiwać się nimi zgodnie z instrukcją, tak abyśmy mieli pewność, że chroniąc swoje rośliny, nie będziemy jednocześnie szkodzili sobie. To oznacza, że musimy się dokładnie zapoznać z takimi środkami ochrony roślin i przekonać się, które z nich będą dla nas najbezpieczniejsze.