Jak stosować nawozy dolistne?

Możemy kupić nawet najdroższy nawóz, od najlepszego producenta, ale jeśli nie będziemy potrafili go w odpowiedni sposób wykorzystać, to nasze starania i tak pójdą na marne. Dlatego właśnie tak ważne jest to, abyśmy dokładnie przyjrzeli się temu, jak powinno wyglądać stosowanie nawozów dolistnych. Jeśli dokładnie zapoznamy się z instrukcją na ich temat, to może się okazać, że to wszystko będzie znacznie prostsze, niż początkowo sądziliśmy.

Dlaczego są takie dobre?

Jeżeli zaczynamy się zastanawiać, dlaczego stosowanie nawozów dolistnych jest coraz częstsze, to musimy wiedzieć, że dzięki nim, bardzo szybko możemy uzupełnić niedobory. Przecież rośliny odżywiają się nie tylko przez korzenie, które są w glebie, ale również przez liście. Oczywiście z liści mogą pobierać tylko mniejsze pierwiastki, które są w stanie się wchłonąć, jednak jest ich sporo i te podstawowe powinny być uzupełniane właśnie w ten sposób.

Do tego, warto sobie zdawać sprawę z tego, że tego typu stosowanie nawozów dolistnych, daje nam pewność, że nasze rośliny mają odpowiednią ilość minerałów, skoro są odżywiane jakby z dwóch różnych miejsc.

Musimy sprawdzić ich rodzaje

Interesuje nas stosowanie nawozów dolistnych? To super, z pewnością nasze rośliny dzięki temu będą się lepiej rozwijały. Jednak nie możemy w tym wszystkim zapominać, że nawozy są różne i nie każdy może w odpowiedni sposób spełniać swoją rolę, na takim poziomie jakbyśmy chcieli. Dlatego właśnie tak ważne jest to, abyśmy zapoznali się z instrukcją i dokładnie sprawdzili. Które nawozy dolistne, są do jakich roślin. Wówczas stosowanie nawozów dolistnych naprawdę będzie miało sens i będziemy mogli zobaczyć różnicę w naszych plonach.

Będą one po prostu większe i ładniejsze. Co więcej, trzeba pamiętać, że stosowanie nawozów dolistnych powinno odbywać się w godzinach wieczornych, kiedy jest chłodniej, liście są dostatecznie wilgotne. A jeśli nawóz zaschnie na liściach, to ponownie rozpuszcza się on w porannej rosie, dzięki czemu nasze rośliny nadal będą odżywiane. Jeśli chcemy mieć pewność, że stosowanie nawozów dolistnych przyniesie spodziewane przez nas rezultaty, to dokładnie powinniśmy się przyjrzeć temu, co jest tutaj proponowane. Co więcej, musimy również sprawdzić, w jaki sposób taki nawóz powinien być aplikowany, tak abyśmy mieli pewność, że robimy wszystko, aby maksymalnie zwiększyć działanie takiego nawozu i wyciągnąć z niego maksimum tego, co jest najlepsze dla naszych roślin. Takie nawozy dolistne są bardzo skuteczne, dlatego też, warto je na stałe włączyć do techniki nawożenia naszych upraw, bo z pewnością nie będziemy żałować.